У День боротьби з ожирінням ми також не можемо оминути питання протидії цьому підступному ворогові.
Коли говоримо про профілактику та лікування ожиріння, то розуміємо, що насправді ведемо боротьбу зі значно підступнішими хворобами, котрі очолюють рейтинги смертності у світі (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, рак, а також, безперечно, і COVID-19).
Отже, якщо зменшимо глобальний вплив факторів ризику (ожиріння, паління, гіподинамія та вживання алкоголю), то зможемо зробити великий крок до зменшення кількості смертей у всьому світі.
Жирова тканина ‒ не просто орган, який накопичує запаси енергії на «чорний день»! Вона виділяє безліч гормонів і гормоноподібних речовин, які, своєю чергою, провокують посилену відповідь імунної системи й інших органів. Також ці біологічно активні речовини активно працюють на «комфорт» цих же жирових відкладень. Така собі «кругова порука».
Так і починається шлях розвитку багатьох захворювань: серцево-судинних, атеросклерозу, метаболічного синдрому, резистентності до інсуліну та цукрового діабету, а також таких хвороб, як псоріаз, депресія, рак і захворювання опорно-рухового апарату.
Дослідники Стенфордського університету виявили, що при COVID-19 вірус активно атакує жирові клітини, а це веде до посилення запальної реакції організму. З цим пов’язують частіші випадки важкого перебігу та вищу смертність від коронавірусної хвороби в людей з ожирінням.*
|
Лише симбіоз заходів на всіх рівнях ‒ глобальному, регіональному та індивідуальному ‒ допоможе нам досягти успіху в боротьбі з ожирінням і його наслідками.
* Джерело: https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2021.10.24.465626v1
Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, ви надаєте згоду на застосування кукіз, включаючи кукіз третіх сторін та інші технології, які використовуються в статистичних та аналітичних цілях. Ця інформація дозволяє нам покращити ваше перебування на сайті та якість наших послуг.
Будь ласка, ознайомтесь з нашою оновленою Політикою конфіденційності.