Правильне харчування - це просто чи складно?

Сьогодні правильне харчування - не лише термін з області ЗСЖ, а популярний тренд, на базі котрого будують свій спосіб життя все більше людей. Найпоширеніший стимул для переходу на збалансований раціон - бажання позбутися зайвої ваги. На другому місці - вирішення проблем зі здоров'ям. Але всі, хто вибрав для себе ПП, помічають безліч додаткових плюсів, які поліпшують якість і тривалість життя.

Правильне харчування для здоров'я, краси і душевної гармонії

Усвідомлений підхід до отримання нутрієнтів із їжі призводить до безлічі позитивних змін в організмі. Вони здатні без перебільшення змінити життя на краще, вивести його якість на вищий рівень. Змінивши раціон, можна отримати такі результати:

  • Підвищення життєвого тонусу, настрою, працездатності, продуктивності;
  • Поліпшення зовнішнього вигляду;
  • Нормалізація ваги;
  • Зміцнення імунітету;
  • Зупинка передчасного старіння;
  • Омолодження шкіри і всього організму;
  • Нормалізація гормонального балансу;
  • Поліпшення здатності до зачаття, виношування і народження здорових дітей;
  • Полегшення перебігу хронічних хвороб або повне одужання;
  • Пом'якшення симптомів або повне позбавлення від неврологічних проблем; депресивних і тривожних розладів, порушень сну;
  • Більш легка відмова від шкідливих звичок за їх наявності.

Правильне харчування - це просто чи складно?

Збалансований раціон - це складно?

Якщо у правильного харчування стільки переваг, чому ще не всі стали здоровими, стрункими та енергійними?

Перешкода в тому, що збалансоване харчування - це складно для багатьох жителів СНД, які виросли на горезвісний манці з маргарином і не уявляють застілля без великої миски олів'є - з майонезом і магазинною ковбасою.

Популярні страви традиційної української кухні теж часто несумісні зі здоровим раціоном - особливо в сучасній інтерпретації, коли інгредієнти смажать на рафінованій соняшниковій олії, а не готують у печі, як раніше. Ковбаси, копченості, пиріжки, млинці, вареники та інші вироби з білого борошна, картопля з м'ясом - багато українців відчувають ніжні почуття при одній лише згадці про ці страви, погано уявляючи своє життя без них. Але ці продукти в такому поєднанні, приготовані звичним способом несуть більше шкоди, ніж користі для здоров'я.

Ще одна перешкода на шляху до правильного харчування - брак часу. У сучасному ритмі життя іноді ніколи поїсти зранку, не говорячи вже про те, щоб готувати здоровий сніданок - так вважає багато людей. Тисячі жителів мегаполісів їдуть на роботу з пересадками, годинами дістаються до пункту призначення на метро або простоюють у пробках. Багато з них задовольняються ранковою кавою, після чого дорогою з'їдають якийсь фаст-фуд, перекушують в обід печивом з цукерками і наїдаються напівфабрикатами ввечері, коли готувати вже немає ані сил, ані бажання.

Декому складно правильно харчуватися тому, що це не заведено в їх сім'ї та оточенні - всі здорові харчові ініціативи стикаються з саботажем з боку близьких.

Нарешті, впровадженню здорового раціону заважають міфи. Хтось плутає його з дієтами і ніяк не може зважитися через небажання терпіти обмеження або дискомфорт. Багато хто вірить в міф про дорожнечу правильного харчування - завідомо вважають, що їм це не по кишені, навіть не цікавлячись подробицями.

Правильне харчування - що це насправді

Основні принципи правильного харчування - це задоволення потреби в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах, мінералах, амінокислотах та інших необхідних для повноцінної життєдіяльності речовинах за рахунок корисних продуктів. Їжу готують здоровими способами, що дозволяють зберегти максимум вітамінів та поживних речовин.

Наприклад, замість смаження тушкують або запікають. Збалансоване харчування передбачає максимальне обмеження або повну відмову від швидких вуглеводів, трансжирів, рафінованого цукру, виробів з білого борошна, газованих безалкогольних напоїв, алкоголю, обробленого м'яса. Значущі пункти з цього переліку замінюються на корисні аналоги, а непотрібні джерела порожніх калорій виключаються. Наприклад, біле пшеничне борошно замінюється на цільнозернове, гречане, лляне тощо, ковбаси промислового виробництва з великою кількістю солі та консервантів - на натуральне відварне або запечене м'ясо.

Правильне харчування - це просто

Головна складність правильного харчування полягає в необхідності зруйнувати свої старі звички та набути нові. Щоб отримати всі переваги від цього способу життя - а це саме спосіб життя, а не дієта, доведеться замінити шкідливі продукти та способи їх приготування на корисні. На практиці це неважко, недорого і незабаром стає звичкою.

Для багатьох звичних смачних, але шкідливих страв є не менш смачні, але корисні альтернативи. Правильне харчування не передбачає дискомфорту, жорстких самообмежень і почуття голоду. Надходження в організм всіх необхідних поживних речовин в збалансованій пропорції дає відчуття ситості, позбавляє від надмірного апетиту, потягу до солодкого і всіляких смакових викривлень. Воно навіть здатне зменшити потяг до алкоголю за наявності такої проблеми, якщо ситуація не дуже запущена.

Якщо все зробити належним чином, то незабаром мотивацією до підтримки здорового раціону стане помітне поліпшення самопочуття, а за ним втрата зайвих кілограмів, поліпшення настрою і підвищення енергетичного рівня.

Щоб зробити збалансований раціон більш доступним і комфортним навіть для тих, кому неохота або ніколи заглиблюватися в тонкощі балансу нутрієнтів, ми створили лінійку продуктів SUSHKA. Це перші в своєму роді продукти швидкого приготування, що відповідають стандартам правильного харчування та виготовлені виключно з натуральних та здорових інгредієнтів. Тепер змінити свої харчові звички на здорові просто - навіть якщо у вас немає часу.

Перейти в каталог.