26 листопада. Міжнародний день боротьби з ожирінням.

У День боротьби з ожирінням ми також не можемо оминути питання протидії цьому підступному ворогові.

Коли говоримо про профілактику та лікування ожиріння, то розуміємо, що насправді ведемо боротьбу зі значно підступнішими хворобами, котрі очолюють рейтинги смертності у світі (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, рак, а також, безперечно, і COVID-19).

Отже, якщо зменшимо глобальний вплив факторів ризику (ожиріння, паління, гіподинамія та вживання алкоголю), то зможемо зробити великий крок до зменшення кількості смертей у всьому світі.

Чому ожиріння так негативно впливає на стан організму?

Жирова тканина ‒ не просто орган, який накопичує запаси енергії на «чорний день»! Вона виділяє безліч гормонів і гормоноподібних речовин, які, своєю чергою, провокують посилену відповідь імунної системи й інших органів. Також ці біологічно активні речовини активно працюють на «комфорт» цих же жирових відкладень. Така собі «кругова порука».

Наростає непомітне системне підпорогове запалення всього організму.

Так і починається шлях розвитку багатьох захворювань: серцево-судинних, атеросклерозу, метаболічного синдрому, резистентності до інсуліну та цукрового діабету, а також таких хвороб, як псоріаз, депресія, рак і захворювання опорно-рухового апарату.

Дослідники Стенфордського університету виявили, що при COVID-19 вірус активно атакує жирові клітини, а це веде до посилення запальної реакції організму. З цим пов’язують частіші випадки важкого перебігу та вищу смертність від коронавірусної хвороби в людей з ожирінням.*

Звісно, більшість інструментів у боротьбі із зайвою вагою та ожирінням доступні практично кожному:

  • збільшення фізичної активності, зменшення споживання цукру та швидких вуглеводів, дотримання режиму вживання їжі, збалансованість і різноманітність раціону, гігієна сну та ін.
  • Проте в сучасному світі ми часто вживаємо технологічно перероблену готову їжу, склад якої ми не можемо контролювати на всі 100%.
  • Індивідуальна робота над упровадженням здорового харчування можлива лише за сприяння та зацікавлення з боку держави та виробників продуктів харчування.
26 ноября. Международный день борьбы с ожирением.

Харчова промисловість може та повинна відігравати важливу роль у профілактиці ожиріння, зокрема, через:

• зниження вмісту жиру, цукру та солі в оброблених харчових продуктах;
• забезпечення доступності здорового та поживного вибору для всіх споживачів;
• обмеження маркетингу продуктів з високим вмістом цукру, солі та жирів, особливо продуктів, призначених для дітей і підлітків;
• забезпечення доступності вибору здорової їжі.

Продукція Сушка була створена з думкою про здорове харчування, що може бути доступне кожному.

Враховані всі рекомендації, яких варто дотримуватись для профілактики ожиріння та зайвої ваги:
- мінімальна кількість вільних цукрів і доданої солі;
- цільні злаки з низьким глікемічним індексом;
- велика кількість харчових волокон;
- відсутність трансжирів і хороший баланс насичених та ненасичених жирних кислот;
- технологія приготування з максимальним збереженням усіх цінних мікроелементів і вітамінів.

Лише симбіоз заходів на всіх рівнях ‒ глобальному, регіональному та індивідуальному ‒ допоможе нам досягти успіху в боротьбі з ожирінням і його наслідками.

 

* Джерело: https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2021.10.24.465626v1