Для чого потрібен режим харчування?

Що їсти на сніданок, обід та вечерю

  • Чи варто вживати їжу часто та малими порціями?
  • Чи доречно робити перекуси?
  • Чи корисно для здоров’я «інтервальне» харчування із довгими паузами?
  • Чи корисно дотримуватись певних годин вживання їжі?
  • Чи шкідливо вечеряти після 18 години?
  • Чи справді необхідно снідати?

А якщо узагальнити – чи є важливим для нашого організму режим харчування?

Чи можна завдяки ньому покращити здоров’я, зменшити/збільшити вагу? Звісно – так!

Якщо ви прагнете покращити своє самопочуття та зміцнити здоров’я – розпочинайте із упорядкування вашого режиму харчування, фізичної активності та сну.

Ще донедавна майже усі дієти, що застосовувались на пострадянському просторі базувались на 5-6 разовому «дробному» харчуванні. Проте, наукові медичні дослідження змусили переглянути дієтологічне товариство такі рекомендації.

Перш за все, важливо обрати ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ритм харчування, який відповідатиме вашій меті щодо маси тіла (підтримка/зменшення/збільшення), вашому фізичному навантаженню, вашим рекомендаціям згідно наявних захворювань, а також, безперечно, робочому графіку.

На що спираємось, якщо на меті схуднення?

В такому випадку враховуємо, що кожен прийом їжі - це вивільнення гормону інсуліну.

Інсулін – гормон підшлункової залози, основна функція якого забезпечення потрапляння глюкози (простого цукру) із крові всередину клітин, де вона далі використовується як джерело енергії, або перенаправляється для резерву (глікоген у м’язах, печінці чи в жирові відкладення).

Отже, щоразу, коли ви споживаєте їжу, яка містить ті чи інші вуглеводи, і рівень цукру в крові підіймається – інсулін приступає до роботи…

Рівень інсуліну у людей, які впродовж дня «щось жують» та часто перекушують солоденьким, стає стабільно високим. Він готовий до роботи цілоденно! Це часто провокує непереборне бажання знову з’їсти щось солодке! А от чутливість клітин до самого інсуліну починає за таких умов зменшуватись.

Таким чином розвивається ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНІСТЬ! Відповідно, збільшується накопичення жирової тканини в організмі, зростають ризики розвитку цукрового діабету ІІ типу, погіршується робота багатьох органів та розвивається підпорогове загальне запалення організму.

Отже, для схуднення, не варто часто перекушувати, особливо солодкими продуктами. Доцільніше налагодити 3-ох разовий режим харчування із «чистими» паузами. А також можна, за підтримки спеціаліста, запровадити періодично подовжені інтервали («інтервальне харчування») між прийомами їжі для більш ефективного результату.

А яку ж роль відіграє жовчний міхур?

Варто пам’ятати, що кожне вживання їжі - це стимуляція роботи жовчного міхура, особливо якщо це страви багаті жирами. Тому, при порушенні його функції, лікар може рекомендувати вам перекушувати між основними прийомами, а також не пропускати сніданок. Зранку жовч у міхурі є найбільш густою. Для профілактики жовчекам’яної хвороби важливо провокувати скорочення міхура та її викид.

Харчування невеликими порціями із короткими інтервалами часто також необхідне при: наборі маси тіла, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, особливостях робочого графіку, професійних спортивних навантаженнях та ін. Проте, і в таких ситуаціях не варто робити лише вуглеводневі (солодкі) перекуси.

Щодо режиму харчування та сну - доцільно вечеряти за 3-3.5 годин до сну, а також, не пропускати сніданок.

Ці прості правила допоможуть уникнути зайвого переїдання впродовж дня, функціональних порушень в роботі жовчного міхура та кишківника, зменшать ризики негативного впливу гормонів стресу на організм.

Отже, безперечно, кратність та час прийомів їжі – важливий інструмент для налаштування вашого метаболізму.

Ми розуміємо це, проте ритм світу не завжди дає нам шанс виконати усі рекомендації: вчасно спожити теплу збалансовану їжу чи перекусити чимось корисним. Готові страви СУШКА – подушка безпеки в цьому питанні, на яку можна сміливо покластися. Тепер можна не хвилюватись, що в час обіду ви будете не вдома, чи що немає достатньо часу на приготування вечері для себе та рідних. SUSHKA не лише швидко готується, але ще й корисна!