Харчування після свят

Щороку після тривалих і насичених зимових святкувань велика кількість людей стикаються з розладами шлунково-кишкового тракту та кількома набраними кілограмами. Рівень звернень до дієтологів і гастроентерологів зростає в рази.

Безперечно, найкращий варіант ‒ поміркований підхід до застілля та вживання алкогольних напоїв. Лише так можна запобігти негативним наслідкам для організму.

Однак що робити, якщо таки не стримались і піддались усім можливим смачним спокусам?

Не з усіма ефектами ви зможете справитися самостійно: загострення панкреатиту, гастриту, холециститу чи інших розладів кишківника потребує звернення до вашого сімейного лікаря та призначення відповідного лікування.

Добре, якщо наслідки не такі серйозні та допомога лікаря не потрібна.

Які ж кроки варто найперше зробити, щоби розвантажити травний тракт і допомоги печінці в детоксикації, а також щоб повернутися до попередньої ваги?

Харчування після свят

1. Збільшити кількість рідини, яку ви п’єте протягом дня, хоч би до 8‒10 склянок столової води. Відмовитися при цьому від газованих солодких напоїв, кави з молоком та сиропами. Достатня кількість води дасть можливість організму вивести залишки токсинів і продуктів розпаду. Також хороший ефект для відновлення організму буде від зеленого та імбирного чаїв, шипшинового настою та чаю з каркаде.

2. Додайте в раціон 300‒400 мл мінералізованої води на день.

3. Не варто впадати у крайнощі та після застіль переходити на голодування. Краще просто зменшити калорійність раціону, прибравши на кілька днів солодощі, вироби з борошна, насичені тваринні жири (жирну молочну продукцію, червоне м'ясо) та збільшити кількість рослинних продуктів.

4. Наповніть раціон достатньою кількістю клітковини, котру можна отримати з овочів і фруктів. Харчові волокна слугують чудовим адсорбентом токсичних продуктів та сприяють добрій перистальтиці кишківника. Також у нагоді стане розчинна клітковина, наприклад: інулін (з артишока, цибулі, цикорію), пектин (зі шкірки яблука) ‒ це пребіотики, тобто поживний субстрат для нашого мікробіому. Зверніть увагу, що соки не містять клітковини, навіть свіжовичавлені.

5. Поверніть режим харчування та сну в норму, наведіть лад у кількості вживання їжі (оптимально перейти на триразове харчування, якщо немає інших рекомендацій від лікаря), утримайтеся від хаотичних дрібних перекусів.

6. Допоможіть вашій лімфатичній системі, адже вона працює як відвідна каналізація для кожної клітинки ‒ додайте прогулянки на свіжому повітрі енергійним кроком, зробіть лімфодренажний масаж. Відвідайте сауну для очищення тіла через потові залози, але не забувайте при цьому про пункт перший – водний баланс!

7. Зауважте, що поняття «детокс» часто асоціюється в людей із фруктовими чи овочевими соками/смузі, проте такий раціон для детоксикації немає жодного наукового підґрунтя. Насправді, для допомоги усім ланкам детоксикації на рівні біохімічних процесів потрібно максимально збагатити раціон вітамінами, мінералами, антиоксидантами та фітонутрієнтами. У цьому допоможуть хрестоцвіті, гіркі спеції, червоні та помаранчеві овочі, жирна риба, яйця, горіхи, різноманітне насіння й цільні злаки.

8. Після складних святкових страв сформуйте своє меню з максимально простих складових без зайвої обробки: салати, фрукти, каші, риба, яйця.

А якщо ці прості та поживні страви немає часу або сил готувати – SUSHKA вам допоможе. Компоненти меню від Сушки – чудова база для легкого раціону після зимових свят.