Харчування за відсутності умов приготування свіжої гарячої їжі має вже доволі довгу історію розвитку. Армійці, мандрівники, моряки, космонавти - всі вони потребували та потребують спеціального раціону.
Особливо зараз, коли актуальність швидкої їжі для військових в нашій країні критично зросла.
Всім відомі армійські сухпаї з часом трансформувалися до невпізнання. Але й досі для них мають критичне значення наступні фактори:
Особливо важливо для військового сухпаю бути джерелом білка, тобто, м'яса. Давайте поговоримо про те, що входить в сухпай з м'ясних продуктів.
Що перш за все впливає на складання меню сухпайка? Звісно ж, можна відштовхуватися від таких критеріїв, як смак, доступність певних видів м’яса та їхня поживність. Але найголовніше - це все ж таки технології приготування та зберігання швидкої їжі.
Наведемо декілька історичних прикладів щодо того, якими м'ясними продуктами харчувалися моряки та військові в минулому:
Сучасний сухпайок складається із продуктів, приготованих за допомогою як давніх, так і сучасних технологій. Безумовно, різноманіття та смаки також стали ключовими для підбору протеїнів до військових раціонів. То ж, які саме м'ясні продукти сьогодні входять до їх складу? Нумо розберемося!
Хто з нас не знає, що таке тушкованка? Звісно ж, цей продукт вже понад декілька століть зберігає пальму першості серед м'ясних раціонів. Сьогодні тушковане м'ясо присутнє у військових сухпаях не лише у вигляді класичного свинячого тушняку. Є й альтернатива у вигляді яловичого, курячого чи індичого тушкованого м'яса, баранини тощо. Також до цієї категорії можна віднести й інші різновиди консервованих продуктів, наприклад, паштети, рибні консерви в олії, супи у жерстяних банках, що так популярні в США.
Звісно ж, солонина у діжках з часів чумаків - вже давно не те, що входить в сухпайок. Проте технологію все ще використовують як частину процесу заготівлі м'ясних продуктів.
Пам'ятаєте історію, коли чинна королева Іспанії надіслала ЗСУ подарунок у вигляді ковбасок? Так, ковбаса також цілком може бути частиною раціону військових, але лише коли це сиров'ялені напівфабрикати, які мають довгий термін зберігання завдяки міцній натуральній оболонці, ретельному зав'ялюванню та доволі великій кількості спецій, що виступають в ролі консервантів для такого виду білку.
У наших реаліях набагато популярнішими стали так звані американські джерки. Це - тонкі шматочки м'яса, що зав'ялені та висушені до стану хрустких та смачних слайсів. За умов цивільного життя вони мають попит як смачний перекус чи закуска до пива, а у польовому харчуванні джерки - це цінне та швидке джерело білка. Їх не лише легко зберігати та носити при собі (а завдяки дегідрації м'ясо втрачає чималу вагу), але й можна застосовувати декількома способами. Наприклад, просто погризти, щоб втамувати голод. Або ж додати до інших страв свого раціону, що готуються звичайним додаванням окропу. При обробці гарячою водою джерки набухають та стають м'якішими, до того ж вони віддають частину смаку бульйону, тобто мають ще й кулінарну користь. Погодьтеся, навіть до швидкорозчинних супів додавання шматочків такої сушенини буде доречним.
Повноцінні сухі страви – супи та каші – також посідають значне місце в армійських раціонах по всьому світу. Такі страви довго зберігаються, вони є дуже легкими за своєї вагою та простими в приготуванні. А ще вони можуть бути дуже поживними, якщо для їх створення використовувати нежирні сорти м’яса, які в першу чергу є цінним джерелом білку.
Наприклад, в процесі приготування страв SUSHKA, ми використовуємо відварене, висушене та подрібнене куряче філе, пісні сорти яловичини та свинини, щоб супи та другі страви були поживними та насиченими за смаком. Разом із висушеними овочами, зеленню та крупами, такі шматочки м'яса стають придатними до споживання вже за 10 хвилин після залиття окропом чи за півгодини, якщо немає можливості підігріти воду та доводиться застосовувати холодну.
Отож, завдяки таким технологічним здобуткам, що беруть початок ще за давніх часів, але сьогодні відпрацьовані до ідеалу, меню сучасних сухпаїв здобуває необхідної кількості протеїну, який особливо важливий для здоров'я й відновлення сил військових чи тих, хто перебуває в екстремальних умовах та не має доступу до гарячої їжі.
Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, ви надаєте згоду на застосування кукіз, включаючи кукіз третіх сторін та інші технології, які використовуються в статистичних та аналітичних цілях. Ця інформація дозволяє нам покращити ваше перебування на сайті та якість наших послуг.
Будь ласка, ознайомтесь з нашою оновленою Політикою конфіденційності.